udalosti

Výběr sedačky – na co se zaměřit

Při výběru sedačky pro váš domov je důležitých několik...

Kdy je čas vyvložkovat komín?

Ať už vlastníme chalupu, chatu nebo rodinný dům, komín...

aVýznam geometrického plánu při změnách v katastru nemovitostí

Geometrický plán je nezbytným prvkem při jakékoli změně, která...

Už nemusíte mít při čištění okapů hlavu v oblacích!

Rozhodně je někdy vyloženě fajn jen tak si myšlenkami...

Péče o trávník začíná již na jaře

Kolem svého domu nebo chaty má většina z nás...

I chátrající chalupa má své výhody

Chce to jen menší předělávku.

Chalupaření je stále frekventovanější záliba u lidí z měst. O víkendu není nic lepšího, než se přesunout z ruchu do ticha, zrelaxovat v příjemném prostředí a na okamžik zpomalit. Proto se stále více lidí poohlíží po realitním trhu s chalupami respektive s víkendovými domy ak nim patří i sympatická Andrea, která se přišla poradit do Nového bydlení. Její jedinou podmínkou byla vzdálenost – ne více než 100 kilometrů od Nitry. A tak jsme se pustili do hledání, abychom jí mohli nabídnout tři zajímavé možnosti.

I chátrající chalupa má své výhody: Architektka Lucie nám ukázala její potenciál

Mezi nimi byla i chaloupka v obci Krajné, která se nachází v krásné myjavské přírodě. Ta ale měla jeden menší háček a to původní stav. Ten na první pohled zájemce neodradil, ale zevnitř jim už tak trochu nahnal strach. Naštěstí přišla na pomoc i naše architektka Lucie Ortutová, která jako pravá profesionálka vidí potenciál chátrajícího prostoru. „Dům se skládá ze samostatných objektů, které jsou zvláštně propojeny. Snažila jsem se vstup orientovat jinak, posunul se více doprava. Snažila jsem se eliminovat i výškové rozdíly, ten prostor bude pak tak celkově výškově propojen,“ uvedla svůj návrh.

„Prostor je stále rozdělen na dvě etapy. V té staré by zůstala noční část, tedy máme dvě samostatné nepřechodné ložnice a budou přístupné z verandy, pěkně prosvětlené,“ vysvětluje Lucie dál. Tím pádem se do novější části vejde obývací pokoj s kuchyní a také technická místnost a také koupelna s toaletou. Problémem byla také orientace domu: „Ten výhled je nejkrásnější tímto směrem, takže jsem se snažila ho tak i orientovat.“

PR články