udalosti

Výběr sedačky – na co se zaměřit

Při výběru sedačky pro váš domov je důležitých několik...

Kdy je čas vyvložkovat komín?

Ať už vlastníme chalupu, chatu nebo rodinný dům, komín...

aVýznam geometrického plánu při změnách v katastru nemovitostí

Geometrický plán je nezbytným prvkem při jakékoli změně, která...

Už nemusíte mít při čištění okapů hlavu v oblacích!

Rozhodně je někdy vyloženě fajn jen tak si myšlenkami...

Péče o trávník začíná již na jaře

Kolem svého domu nebo chaty má většina z nás...

Krása a praktičnost nábytku z masivu

Při zařizování našeho domova chceme, aby byl nejen krásný, ale také praktický a útulný. Vybíráme proto nábytek, který splňuje naše estetické i funkční požadavky, což je často nábytek z masivu. Nabízí mnoho výhod a představuje kombinaci elegance a dlouhé životnosti.

Dřevo provází člověka již po mnoho staletí a nábytek z něj vyrobený má své kouzlo. Nábytek z masivu se snadno udržuje, má nadčasový design a hodí se do každého interiéru. Pro prodloužení životnosti stačí jednou za čas přetřít jídelní stůl masiv dub a další kusy dřevěného nábytku vlhkým hadříkem, otřít do sucha a pro oživení vzhledu přidat olej nebo vosk. Dřevo si dobře rozumí s dalšími materiály, včetně těch moderních, snadno ho proto sladíme i s prvky z betonu, skla, kovu nebo kamene, což nám umožní vytvořit jedinečný interiér s útulnou atmosférou.

K výrobě masivního nábytku se používají různé druhy dřeva. Z exotických je vhodný například eben nebo mahagon, u nás rostou borovice, smrk, dub a další. Mezi nejoblíbenější patří dubový nábytek, který je velmi odolný a bytelný, a navíc je dub považován za strom síly a důstojnosti. Jídelní stoly z masivu se stanou dominantou jídelen nebo kuchyní, u které se bude scházet celá rodina. Pro uložení všech potřebných věcí nám poslouží komoda masiv dub, aniž bychom se museli obávat prohnutí nebo přelomení polic nebo převrácení komody.

Spolu s dalšími doplňky a dekoracemi vytváří masivní nábytek útulnou a příjemnou atmosféru, takže se ve svém domově cítíme dobře a v bezpečí. Díky své dlouhé životnosti a kvalitě se mnoho kusů masivního nábytku dědí z generace na generaci, a tak se stávají skutečnými rodinnými poklady. Nábytek z masivu je tedy nejen krásný a nadčasový, ale také praktický a jeho přítomnost v našem domově přináší do prostoru teplo, eleganci a kvalitu.

PR články