udalosti

Výběr sedačky – na co se zaměřit

Při výběru sedačky pro váš domov je důležitých několik...

Kdy je čas vyvložkovat komín?

Ať už vlastníme chalupu, chatu nebo rodinný dům, komín...

aVýznam geometrického plánu při změnách v katastru nemovitostí

Geometrický plán je nezbytným prvkem při jakékoli změně, která...

Už nemusíte mít při čištění okapů hlavu v oblacích!

Rozhodně je někdy vyloženě fajn jen tak si myšlenkami...

Péče o trávník začíná již na jaře

Kolem svého domu nebo chaty má většina z nás...

Kdy je čas vyvložkovat komín?

Ať už vlastníme chalupu, chatu nebo rodinný dům, komín je stěžejní pro správné fungování kamen nebo krbu a poskytnutí tepla i útulné atmosféry. Aby však komín správně plnil svou funkci, musí být v perfektním stavu. Jak poznat, že se blíží čas oprav?

Je mnoho způsobů, jak se ujistit, že náš komín je v bezvadném stavu. I ze zákona máme povinnost nechat provést pravidelné revize, a právě při nich často přijde kominík na potřebu vložkování komínů nebo jiných oprav, zejména pokud je komín zanesen sazemi nebo vykazuje mechanická poškození. Jednou z nejběžnějších metod opravy je instalace komínové vložky, která je často cenově výhodnější než stavba nového komína. Tato vložka zabraňuje prosakování vlhkosti, vodních par a spalin do zdí. To, že komínové systémy nejsou v pořádku a je potřeba jim věnovat pozornost, však můžeme z různých náznaků poznat i sami.

Když má komín špatný tah nebo v místnosti cítíme zápach spalin, je čas na opravu. Také špatný technický stav komína nebo poškozené stěny vlhkostí znamenají riziko a je nutné přizvat odborníka k případným informacím o dalším postupu. Komíny je dobré nechat prohlédnout také tehdy, když přecházíme na jiný způsob vytápění nebo měníme palivo. Posouzení technického stavu komína by měl provádět odborník, kominík, který také posoudí, zda lze komín vyfrézovat bez ohrožení jeho statiky. Komíny je nutné před instalací vložky připravit, včetně dostatečné šířky průduchu, a tyto práce mohou být při velmi špatném stavu komína nebezpečné.

Pokud se vyvložkování komína zdá nevhodné kvůli jeho technickému stavu, můžete uvažovat o moderních alternativách, jako jsou nerezové komíny. Tyto komíny mají jednodušší instalaci a nevyžadují žádný nosný základ. Mohou být připevněny ke zdi nebo fasádě a montáž je rychlá a efektivní.

PR články