udalosti

Výběr sedačky – na co se zaměřit

Při výběru sedačky pro váš domov je důležitých několik...

Kdy je čas vyvložkovat komín?

Ať už vlastníme chalupu, chatu nebo rodinný dům, komín...

aVýznam geometrického plánu při změnách v katastru nemovitostí

Geometrický plán je nezbytným prvkem při jakékoli změně, která...

Už nemusíte mít při čištění okapů hlavu v oblacích!

Rozhodně je někdy vyloženě fajn jen tak si myšlenkami...

Péče o trávník začíná již na jaře

Kolem svého domu nebo chaty má většina z nás...

Masivní zahradní nábytek spojuje přírodní vzhled s praktičností

Když si na zahradu pořizujeme nábytek, hledáme většinou kombinaci příjemného vzhledu a atmosféry, praktičnosti a odolnosti. A právě masivní nábytek nabízí všechny tyto vlastnosti a mnohem více. Jeho přirozený vzhled a kvalitní zpracování jsou jeho největšími přednostmi.

Do prostoru přináší zahradní nábytek z masivu jedinečnou eleganci a přírodní krásu. Každý kus je vyroben z kvalitního dřeva, a tak má unikátní kresbu, která se na žádném jiném kousku neopakuje. Lze ho dobře sladit s mnoha styly a typy zahrad, protože dřevo je přírodní materiál a skvěle se kombinuje s dalšími prvky a vybavením z různých materiálů. Navíc je masivní zahradní nábytek odolný vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám, což znamená, že nám bude sloužit dlouhá léta bez ohledu na změny počasí a nemusíme se obávat, že za několik málo let se rozpadne jako ten plastový nebo utrpí jeho vzhled. Abychom prodloužili životnost a udržovali jeho vzhled stále jako nový, je důležité věnovat mu pravidelnou péči. Odstranění nečistot a prachu vlhkým hadříkem a používání přípravků s olejovou bází nebo obsahujících včelí vosk pomůže chránit zahradní nábytek masiv a udržet ho ve skvělé kondici.

Pro pohodlné posezení i více lidí je skvělý řešením zahradní lavice z masivu. Využijeme ji nejen při odpočinku, kdy nám umožní se třeba i natáhnout po dobrém obědě, ale i při setkáních s rodinou a přáteli například u grilování. U nich nemůže chybět ani zahradní stůl z masivu, který nám poskytne dostatek místa pro odložení všech surovin, nádobí i občerstvení. Dostatek míst k sezení pro všechny hosty pak zajistí i židle a křesla.

Masivní nábytek se neomezuje pouze na venkovní prostory. Skvěle se hodí do zimních zahrad, pergol i interiérů, kde dokáže vytvořit útulnou atmosféru. Přírodní materiál vždy dokonale ladí s ostatním vybavením a celkovým stylem zahrady či interiéru.

PR články